poniedziałek, 27 maja 2013

Stare fotografie (4) - Dworzec Grand Central w Nowym Jorku

Grand Central Station NYC, 1929. Fot. Hal Morey


10 komentarzy:

 1. Klasyk. To światło jest boskie, wręcz przed duże "B".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dzieki temu zdjęcie wygląda jak z jakiegoś filmu SF, jakby zostało zrobione w 2029, może nawet było by dobre na okładkę "Powrotu z gwiazd" Lema ;)

   Usuń
 2. Niesamowite zdjęcie! Też miałam skojarzenie z SF albo teledyskiem The Queen do Radio Gaga z użyciem fragmentów filmu "Metropolis" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne... I czuję się zobowiązana poinformować, że dodaję Cię do linków u siebie. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ja już Cię dodałem. Nie wiem o co chodzi i dlaczego tak się dzieje, ale każdy Twój komentarz blogger umieszcza w spamie :)

   Usuń
 4. Piękne. I czuję się zobowiązana poinformować, że dodaję Cię do linków u siebie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam już kiedyś tę fotografię, jest urzekająca.
  Zastanawiałam się wtedy i teraz też się zastanawiam - przez jaką część dnia dworzec miał takie "efekty specjalne"... A może taki efekt jest zasługą fotografa, a podróżni widzieli tylko światło, potoki światła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, niestety nie znam się na fotografowaniu od strony technicznej. Ale gdybym miał taki dworzec gdzieś w pobliżu, to chodziłbym tam codziennie, aby sobie popatrzeć :)

   Usuń
 6. piękna fotografia!
  nie znałam jej, światło wygląda tak, jakby go można było dotknąć i wspiąć się po nim do okna... swoją drogą niezły pomysł: wychodzenie ze studni po promieniu słonecznym jak po sznurze...
  co Ty na to? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już jako dziecko chodziłem po promieniach światła. Był taki jeden gość, nazywał się Prot, który twierdził, że podróżował na promieniu światła i przybył z planety K-Pax, a jego dzieje spisał niejaki Brewer, skryba :)

   Usuń