środa, 9 września 2015

HYPERION – Dan Simmons


W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona być może metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów może przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć.

HYPERION Dan Simmons
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Liczba stron:  624
Rok wydania:  9 września 2015

3 komentarze:

 1. Bardzo jest rozreklamowana książka, ale czy warta uwagi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotkałem się zarówno z bardzo entuzjastycznymi ocenami czytelników, którzy porównywali ją do Diuny, jak i nieco mniej pochlebnymi. Sam jeszcze jej nie czytałem, mam w planach w czytniku, ale z czystym sumieniem mogę polecić Ci "Terror" tego samego autora. Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem w zeszłym roku. No, chyba, że nie spodoba Ci się sam temat, na to już nic nie poradzę :)

   Usuń
 2. Pierwsza część fenomenalnej tetralogii. Bardzo dobrze przetłumaczona, co zawsze należy doceniać. Tu dostajemy tylko przedstawienie kluczowych postaci, które będą przewijać się we wszystkich tomach. Połknęłam i wołałam o więcej, a ogólnie rzecz biorąc jestem dosyć krytyczna.

  OdpowiedzUsuń