wtorek, 29 maja 2018

Czarodzieje mogą wszystko

 

 
'Trzeba wiedzieć, że znaki są czymś osobistym. Większość ludzi niestety w ogóle ich nie zauważa, chociaż towarzyszą nam na każdym kroku. Każde zaskakujące zjawisko, które jest niezwykłe dla danej chwili lub miejsca, niechybnie jest znakiem. Pozostaje tylko pytanie, jak go odczytać, ale każdy powinien zrobić to na swój sposób. Większość uważa, że najważniejsza jest pierwsza myśl, która przychodzi wtedy do głowy, choć czasami trzeba na nią nieco poczekać'.


'Odepchnij agresję, złość i nienawiść, ponieważ nigdy nie przyniosły ci nic dobrego. Nie daj im odbierać pięknych chwil swojego życia. Pozwól, by w twoim umyśle wygrały spokój, życzliwość i tolerancja'.
 
'Wróćmy lepiej do przypadków (...) Ludzie wymyślili to słowo, ponieważ nie rozumieją, co dzieje się wokół nich. Wiele wskazuje na to, że to, co nas spotyka, jest skutkiem naszych pragnień'.
 
'Większość ludzi rozumie czary odwrotnie niż jest w rzeczywistości: nie służą one do wyczarowywania przedmiotów lub zdobywania umiejętności, lecz do osiągania celów. W świecie fizycznym niemożliwe jest znikanie i pojawianie się w ciągu jednej sekundy. To można robić tylko w myślach. Cały sekret jest w tym, że między myślami a rzeczywistością jest pewien związek. Wszystko, co nas spotyka, zaczyna się w myślach, a dzięki czarom... '
 
'Nie należy rezygnować ze swoich marzeń tylko dlatego, że wydają się niemożliwe lub nie wiemy, w jaki sposób mają się spełnić. Brak wiary może uniemożliwić ich realizację. Z drugiej strony spełniajmy swoje marzenia za pomocą czarów z szacunkiem i uwagą, na które zasługuje dzieło tworzenia. Należy też dobrze się zastanowić, czy ich spełnienie nie będzie dla nas źródłem kłopotów. Wtedy bowiem z niewiadomych powodów realizacja takich marzeń nie uda się, co mylnie odczytamy jako brak czarodziejskiej mocy'.
 
'Naucz się działać (...) Umiejętność przemiany myśli w czyny jest najwspanialszym darem'.
 
Dariusz Chwiejczak 'Czarodzieje mogą wszystko. Traktat o świecie czarów' 
 
 

1 komentarz:

  1. Piękny, bardzo mądry wpis. Jak bym czytał o sobie. Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...